EXKLUZIVNÍ SORTIMENT DELIKATES

A VÍN Z FRANCIE

2018


Lahůdkářství / Épicerii La Gare

lahudka_1.jpg

Rozšířili jsme pro vás sortiment zboží v našich lahůdkách. Stále si sami dovážíme pouze vybrané výrobky od nejlepších dodavatelů z Francie. Neponecháváme nic náhodě a věnujeme čas výběru lahůdek i v podobě osobních návštěv u výrobců. Přímým dovozem zaručujeme čerstvost a kvalitu dovážených potravin. Osvědčenými dodavateli jsou často malé nebo rodinné firmy, které jsou schopné udržet stále vysokou kvalitu a standardy produktů.

Nevíte si rady, jaké delikatesy jsou vhodné k jakému vínu či naopak? Rádi Vám pomůžeme zkombinovat vhodné víno k vašemu nákupu. Vybrané výrobky vám pak velmi rádi zabalíme i do dárkového setu. Určitě si vyberete z nabídky francouzských vín, uzenin, sýrů, domácích marmelád a šťáv, paštik a terinek, makaronek, pralinek, dezertů, francouzského pečiva a dalších delikates.

Sýry

Nyní máme v novém sortimentu sýrů, opět pečlivě vybrané kousky zralých i čerstvých kvalitních sýrů.

Ke klasické nabídce patří vždy takové stálice na našem pultě jako třeba Comté, Cantal, Roquefort, Camembert, Reblochon či Selles-sur-Cher a k nim vždy najdete další a další sýry z apelací A.O.C či bez. V nabídce máme sýry z kravského, kozího či ovčího mléka. Jsou balené i krájené ze sýrových bochníků. K umocnění zážitku z konzumace těchto sýrů vám nabídneme vína z našeho pestrého vinného lístku.

2.JPG

Salámy a uzeniny

Šunky, Salámy a klobásky … všechny jsou jedinečné svými specifickými chutěmi. Liší se nejen obsahem různých druhů mas dle typu výrobku (srnčí, kachní, divočina), ale i rozmanitostí příchutí, které jim dodávají suché plody jako ořechy, kaštany nebo obsahují celé kousky plodů (borůvky atd.)

SPECIALITA na našem pultu jsou salámy od Séchoirs des Alpes z jižních Alp v různých příchutích (kachna, med, ořech atd.)

Báječná je i Bayonská šunka zrající 14 měsíců či sušená a poté 9měsíců uzená Savojská šunka.

3.JPG

Specialita

4.JPG

Hořčice

Hořčice z Meaux od Pommery (známá již od dob Karla Velikého) je jedna z nejstarších značek hořčice. Od roku 1890 je stále vyráběna stejným způsobem od začátku (pěstování hořčice) až do konce (prodej v keramických nádobách). Je jedna z mála stále mletá mlýnskými kameny. Proto má jedinečnou chuť a strukturu. Je ideální ke grilovaným masům, steakům, ale i sýrům - hlavně k Brie de Meaux.

Specialita

- druh ochucený Cognacem, který přidá pokrmu jedinečný a typický francouzský „šmrnc“.

Pro běžnější spotřebu jsou k dispozici hořčice od Edmont Fallot, posledního rodinného podniku v hořčičném průmyslu. Značka existující od roku 1840 a sídlící přímo v Dijon je královnou mezi hořčicemi toho typu.

Specialita

- inovací se nebála mladá generace a dala hořčici nové dimenze v podobě  kombinace s černým rybízem, estragonem či burgundským lanýžem.

5.JPG

6.JPG

Oleje a octy

Nelze opomenout panenské olivové oleje a octy od firmy à l´Olivier, založené lékárníkem v roce 1822 v Paříži, který už tenkrát věděl o blahodárných účincích těchto středomořských darů. V nabídce tedy najdete oleje z francouzských A.O.C, s lanýžem, ocet s levandulí, bylinkami a mnoho dalších.

Vše vždy ve velmi elegantním obalu, který hezky vyzdobí i vaší kuchyni.

Prvotřídní octy značky à l´Olivier s příchuti na příklad bazalka, šalotka, estragon ale i vzácnější jako levanduli a Sherry Pedro Ximenes.

7.JPG

8.JPG

octy.jpg

Chipsy

Pro ty nejmlsnější jazýčky máme delikatesu ne z Francie, ale ze Španělska, kterou jsou nejlepší chipsy pod sluncem Patatas San Nicasio. Lupínky z kvalitních, geneticky neupravovaných španělských brambor se pomalu smaží v extra virgin olivovém oleji a jsou soleny růžovou himalájskou solí.

Firma rozhodně nehýří produkcí, chipsy jsou určeny pro gurmánský trh a jejich chipmaster neustále několik let vyvíjí koncept zdravých chipsů. Firma se pyšní několikerými zlatými oceněními z události Monde Selection konané v Bruselu (každoroční otevřené ocenění kvality zdravých potravin a nápojů). Těmito chipsy byla dobyta mnohá srdc, byť jsou ze zemí velmi odlišných chutí.
 

9.jpg

Koření a bylinky

Zkoušíme i nové firmy, jako například Mill&Mortar založenou v roce 2008 v Dánsku. Jde o špičkovou značku, která dodává nejexkluzivnější a nejexotičtější koření celého světa. Vybíráme pro vás i kvalitní a chutné koření, jak jinak než Provensálské, ale také další bylinky a pepře ze zajímavých částí celého světa (např. pepř z Kamerunu nebo Kambodži), ochucené pepře a další.

10.JPG

Soli

Přírodní, nerafinovaná sůl dokáže velmi vyzdvihnout chuť pokrmu díky své neagresivní chuti.

Proto nezůstáváme pozadu ani ve výběru solí. K dostání je mnoho druhů také z různých světových částí, např. černá sůl ze Španělska.

Specialita

- ručně sbíraná sůl z Guérande (Bretagne)

Sůl z hladiny slaných francouzských přímořských solných plantáží je ručně sbíraná ze dna jednotlivých solných jezírek. Vše začíná složitou cestou mořské vody přes odbahňovací nádrže do slaných rybníků, kdy 1 rybník pak napájí pomalým přelévaním se i několik vypařovacích jezírek. Zajímavostí je, že výškový rozdíl mezi jednotlivými políčky je pouze v milimetrech, takže na plochu delší než fotbalové hřiště se dopočítáme k převýšení 5 cm.

Výroba soli je hotovou alchymií a solařské dovednosti se dědí z generace na generaci. 

- ručně sbíraná hrubozrnná sůl z Camargue

Sůl z přírodního parku v oblasti Provence. Slaná laguna Étang du Vaccares byla v r. 1928 vyhlášena národní přírodní rezervací a sůl z ní je považována za nejlepší na světě. Sůl ze slaninových pánví se zde získává již po staletí.

SPECIAL SŮL - černý z Havaji, modrý z Persie a růžový z Himálají.

11.JPG

sole.jpg

Těstoviny

Na své si přijdou i milovníci těstovin. Poctivé těstoviny v různých příchutích a z velmi kvalitních surovin od značky Fabre.

12.JPG

Marmelády, medy, šťávy

Další specialitkou jsou neobvyklé kousky z řad marmelád a medů. Pak pravý nugát z Montélimar a pravý Calissons d´Aix.

13.JPG

Čaj

K doplnění naše exclusivního sortimentu máme i nabídku TOP čajů…

Je to jeden z mých nejoblíbenějších vynálezů čaj. Ochutnejte 3 nové řady čajů z celého světa. Od luxusního Indar Boudoir, který existuje od roku 1887 a je jediným originálním ruským čajem, přes čaje ze Compagnie Coloniale, který exceluje nabídkou a vysokou kvalitou černých a zelených čajů.

Do nové řady Terre d´OC „thés de l´hospitalité“ – pohostinné čaje, které jsou směsí vůní a chutí z celého světa.

Nakupte si také s sebou domů výborné francouzské uzeniny, sýry, domácí marmelády, paštiky a terinky, macaronky, pralinky a dezerty i pečivo. Nakombinujte s profesionálním sommeliérem to nejlepší z našich vín pro Vaši party.

14.JPG

Šneci, krevety, langusty

Na své si přijdou i gurmáni milující šneky a mořské plody. V nabídce lahůdek tedy nechybí:

>> šneci po Burgundsku v tuctovém a půltuctovém balení

>> tygří krevety v balení po 6 ks nebo 12 ks

>> Scampi (langoustine) v balení po 1kg

sneci.jpg

 

..........................................................................

 

lahudka_1.jpg

lahudka_2.jpg